Kadınlar ve Erkekler de Yeni Rekorlar Kırıldı!
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2019, 08:00
Son Güncelleme Tarihi:12 Aralık 2019, 14:50


Yakın Doğu Üniversitesi atıcıları Elif Tunçel ve Mehmet Zeybekçi, kadınlarda ve erkeklerde KKTC rekorlarının sahibi oldu.
KKTC Atıcılık Federasyonu’nun düzenlediği 2. Cumhuriyet Kupası Havalı Silahlar Yarışması 13 takımın katılımıyla yapıldı. KKTC’de ikinci kez Dünya Ateşli ve Havalı Silahlar Federasyonu (World Rimfire & Airrifle Benchrest Federation) standartlarında gerçekleştirilen müsabakada erkek ve kadın atıcıların dereceleri arasında, Dünya Ateşli ve Havalı Silahlar Federasyonu’nun düzenlediği uluslararası yarışmalarda tüm zamanlarda elde edilen en yüksek derecelerin seviyesinde dereceler de elde edildi ve KKTC rekorları kırıldı.

YDÜ atıcısı ve milli atıcı Mehmet Zeybekçi 250 puan üzerinden 248 puana ulaşarak, hem KKTC’deki yarışmalarda bugüne kadar elde edilen en yüksek derecenin ve rekorun sahibi oldu, hem de uluslararası yarışmalarda elde edilen tüm zamanların en iyi 8. derecesine ulusal bir yarışmada ulaştı. Kadın atıcılarda YDÜ atıcısı Elif Tunçel ise KKTC rekorunun sahibi olurken uluslararası yarışmalarda kadın sporcuların bench rest disiplininde yaptıkları en yüksek ikinci dereceyi ulusal bir yarışmada yaparak tüm zamanların en yüksek ikinci derecesine ulaşma başarısını gösterdi.

Takım sıralamasında ise, yarışmacılar birbirlerine çok yakın puanlar toplamayı başardılar. Polis Özel Harekat 721 puanla birinci olurken, geçen yılın birincisi YDÜ Atıcılık Takımı 719 puanla ikinci, Alayköy Avcılık ve Atıcılık Takımı ise 712 puanla üçüncü oldu.