Yakın Doğu Melekleri Sezona BOTAŞ Maçı ile Başlayacak
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 13:13
Son Güncelleme Tarihi:14 Eylül 2017, 17:59

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın mücadele ettiği Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 2017-18 sezonu fikstürü gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda belli oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübünden verilen bilgiye göre, TBF yöneticileri ile yetkililerinin ve Süper Lig de mücadele eden takım temsilcilerinin katıldığı kura çekiminde, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımını, Takım Genel Koordinatörü Murat TÜMER ile Koordinatör Yardımcısı Erhan AYAZ temsil etti.

26 Haftalık Heyecan Ekim’de Başlıyor…
Yakın Doğu Üniversitesi’nin sezonun ilk maçında BOTAŞ ile deplasmanda karşılaşacak. Kadınlar Süper Ligi’nde sezon, 7-8 Ekim 2017 tarihinde başlayacak.

Türkiye Kupası Final Grubunda Kura Çekimi Olmayacak…
Yeni sezonla birlikte Türkiye Kupası statüsünde değişikliğe gidildi. Sezonun ilk yarısında ilk sekize kalan takımlar, Türkiye Kupası final grubuna kalacak ve kupa için mücadele edecek. Kura çekiminin olmayacağı Türkiye kupasında eşleşmeler ise ligin ilk yarısını lider bitiren takım sekizinci takım ile mücadele edecek. Diğer eşleşmeler ise 2-7,3-6, 4-5 şeklinde olacak. Türkiye Kupası Final maçları 21-24 Şubat 2018 tarihlerinde oynanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kupası 27 Aralık 2017’de…
Türkiye Ligi Şampiyonu Yakın Doğu Üniversitesi ile Türkiye Kadınlar liginde Final oynayan Fenerbahçe arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası ise 27 Aralık 2017 tarihinde oynanacak.

Erhan AYAZ: “Ambargolar altında yaşayan bir toplumu temsil etmenin sorumluluğunu üsteleniyoruz…”
Fikstür çekiminin ardından kısa bir konuşma yapan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan AYAZ, bütün takımlara şans diledi.

Konuşmasına geçen sezon üç kupa kazanarak tarihi bir yıl geçirdiklerini dile getirerek başlayan Erhan AYAZ, yeni sezonda üç kupanın verdiği sorumlulukla birlikte ambargolar altında bir toplumu temsil etmenin zorlu sorumluluğunu üstlendiklerini söyledi.

Başarıya ulaşmanın zor olduğu belirten AYAZ, “Üç kupa kazanmanın sorumluluğu ile bu yıl daha zorlu bir lig olacak bizim için. Sosyal, siyasi, kültürel ve sportif ambargolar altında yaşayan bir toplumu temsil ettiğimiz için omuzlarımızdaki yük ağır ama biz büyük zorlukları seviyoruz” dedi.

AYAZ, yeni sezonun hem Yakın Doğu Üniversitesi hem de tüm takımlar adına başarılı olmasını temenni ederek, sakatsızlık bir sezon geçirilmesini diledi.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Yakın Doğu Üniversitesi’nin adını yukarılarda taşımaya devam etmek istiyoruz…”
Kura çekimi sonrası görüşlerini paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, çok uzun bir maratona başlayacaklarını ve yeni sezonda da Yakın Doğu Üniversitesi’nin adını yukarılarda taşımayı devam ettirmeyi istediklerini söyledi.

Sezonun ilk hafta maçında BOTAŞ’la karşılaşacakları da değerlendiren Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “ BOTAŞ, çok iyi bir kadro oluşturdu, bu senenin flaş takımlarından olacağını düşünüyorum. Geçen sezon lige iyi bir başlangıç yapamamıştık. Lig öncesi Dynamo Kursk ile birlikte Süper Kupa maçını oynayacağız. Oturmuş bir takım olmanın avantajını da kullanarak yeni sezona maçı kazanmanın tadı ile başlamak istiyoruz. İnşallah bu yılda hedeflerimize ulaşırız ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin adını yukarılarda taşımaya devam ederiz. Tüm takımlara hayırlı olsun, güzel bir sezon geçirmeyi temenni ederim” şeklinde konuştu.

İlk Yarı Fikstürü
Yapılan kura çekimi ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin ilk yarı fikstürü şu şekilde oldu.
1. Hafta: Botaş – YDÜ
2. Hafta: YDÜ- Çukurova Basketbol
3. Hafta: Samsun Canik Bld. – YDÜ
4. Hafta: YDÜ – Bellona AGÜ
5. Hafta: Galatasaray – YDÜ
6. Hafta: YDÜ – Fenerbahçe
7. Hafta: OGM Orman – YDÜ
8. Hafta: YDÜ – Mersin BŞB.
9. Hafta: Bornova Becker – YDÜ
10. Hafta: YDÜ – İstanbul Üniversitesi
11. Hafta: Beşiktaş – YDÜ
12. Hafta: YDÜ – Adana ASKİ
13. Hafta: YDÜ – Hatay BŞB