Kıbrıs Modern Sanat Müzesi Küçük Ziyaretçilerini Ağırladı


Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü Müzeler bölgesi Kıbrıs Araba Müzesi karşısında yer alan Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’ndan 5 öğretmen 60 minik öğrenciyi konuk etti.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi Rehberlerinden Şerife Arkan tarafından karşılanan Fazıl Plümer Anaokulu minik öğrencileri ve öğretmenlerine müze ile müzede sergilenen eserler hakkında bilgiler aktarıldı.

Neyire Bürüncük; “Bu Tür Gezilerle Çocukların Sanat Eserlerine Olan Farkındalıkları Gelişebilir…”
Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu öğretmenlerinden Neyire Bürüncük, Kıbrıs Modern Sanat Müzesini öğrendikten itibaren bir çocuk gelişimcisi olarak, çocukların böyle bir sanat müzesini gezmesi gerektiğini düşünerek bir gezi düzenlediklerini söyledi.

Bu tür etkinliklerle çocukların sanata karşı farkındalığının gelişebileceğini ifade eden Bürüncük; “Belki minik çocuklarımız o sanat eserlerinin değerinin farkında olmayabilir ama bu tür farkındalıklarla bu tür olaylarla gerçekleşebilir. Gerçekten de gurur duydum. İnanın gezerken duygulandım. Bizler büyürken bu tür olanaklara sahip değildik. Ne kadar şanslı olduklarını ileride anlayacaklar. Sanata ve sanatçıya bu kadar değer verdikleri için başta Yakın Doğu Üniversitesi kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Post Author: boran