“YDÜ Hastanesi Çok Doğru Bir İş Yapıyor”

Ülkemizdeki Thalassaemia hastaları için KKTC Uluslararası Fuarı’nda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi standında başlatılan kan bağışı can bağışı kampanyasına destek veren Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, “ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan kan konusunda sürekli düzenlediği kan bağışı kampanyaları ve ortaya koyduğu vizyon için özellikle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni kutluyorum” dedi.

Gönüllü Kan Vermenin Bir Yaşam Biçimi Olmalı…
“Biz akdeniz anemisini yenebilmeyi başarmış ve bir başarı hikayesi yazmış ender ülkelerden biriyiz” diyen Harmancı, halen ülkemizde kan sıkıntısı bulunduğunu ifade etti. Kan vermenin sadece belli günlerde akla gelmemesi gerektiğini söyleyen Harmancı, gönüllü kan vermenin bir yaşam biçimi haline dönmesi gerektiğine vurgu yaptı.

YDÜ Hastanesi Çok Doğru Bir İş Yapıyor…
“Gönüllü ve sürekli kan bağışçılığının ülkede gelişmesi için aracılık eden ve katkı koyan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi çok doğru bir iş yapıyor” diyen Harmancı, bu ve benzeri kampanyaların artarak, bütün kurumlara yayılmasını diledi ve emeği geçenler ile kan verenlere teşekkür etti.

SAVAŞAN: Kan Bağışı Toplumu Birbirine Kenetler…
Kan bağışı gerek kanı verenler, gerekse de alanlar yanı sıra aracı olanlar için de kutsal bir görev olduğunu değinen YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet SAVAŞAN da yaptığı konuşmada, insanlığın en önemli görevlerinden biri olan kan bağışının hayat kurtarması yanı sıra toplumun kenetlenmesinde birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok önemli bir rolü bulunduğuna dikkat çekti.

Fuarın Son Gününe Kadar Kan Bağışı Toplanacak…
Thalassaemia hastaları başta olmak üzere ihtiyacı olanlar için Devlet Hastanesine verilmek üzere başlatılan kan bağışı kampanyasının 18 Haziran 2017 Pazar güne kadar ‘41. KKTC Uluslararası Fuarı’nda YDÜ Hastanesi standında devam edeceğini anımsatan SAVAŞAN, fuarı ziyaret edenlere kan bağışı yapmaları çağrısında bulundu.

 

Post Author: Orhan ÖZKILIÇ