Rofife Kısa Film Yarışması KKTC Jurisi YDÜ’lü akademisyenlerden oluşturuldu

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Rofife Rotary Kısa Film Festivali 22- 25 Mart 2017 Tarihleri arasında Mersin’de gerçekleşecek. Türkiye’nin en katılımcı, en paylaşımcı ve en demokratik film festivali olma iddiası ile yola çıkan Rofife Rotary Kısa Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda kısa filme ev sahipliği yapacak.

Üç yıldır KKTC jurisini oluşturmasında görev alan YDÜ İletişim Fakültesi, Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP bu görevi büyük bir sevgi ve motivasyonla üstlendiklerini belirterek, genç sinemacıların emeklerinin değer görmesinde ve sinema sevgisinin yaygınlaşmasında görev almaktan onur duyduklarını belirti. Üç yıldır ana juriye temsilci gönderdiklerini de vurgulayan Doç. Dr. Fevzi KASAP, tam üç yıldır KKTC Kent Jurisi’nin oluşumunda Girne St. Hilarion Rotary Kulüp ile iş birliği yaptıklarını ve aynı zamanda ortak akademi çalışmaları yürüttüklerini de söyledi.

YDÜ Radyo, TV ve Sinema Bölümü Öğretim Elemanları KKTC Kent Jurisinde Aktif Görev Alıyor
Bölüm öğretim görevlileri Pelin AGOCUK, Emrah ÖZTÜRK ve Zeyde Yalıner ÖREK ile Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP bu yıl yine yüzlerce filmin değerlendirileceği uluslararası yarışmanın jurisinde görev alıyorlar.

ROFİFE Uluslararası Kısa Film Festivali Komite Başkanı Süreyya GÜRGAN tarafından yapılan açıklama ise şu şekildedir: “Uzun Bir Yolda “9. Rofife Rotary Kısa Film Festivali” Mersin’de Başlıyor. Yeni bir festivalin başlangıcındayız. Birlikte aylarca sürecek bir maraton, yeniden başlıyor. ROFİFE “Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali” bu yıl 9. kez ülkemizin en iyi Kısa Film Festivalleri arasında yerini bir kez daha alıyor. Mutluyuz ve ilk günkü kadar heyecanlıyız.”

Post Author: Orhan ÖZKILIÇ