YDÜ, Sanel Redzic’i konuk etti

YDÜ, Sanel Redzic’i konuk etti

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı, dünyaca ünlü gitarist Sanel REDZIC’i konuk etti.

1988 doğumlu olan Sanel REDZIC, 25 farklı yarışmada birincilikleri bulunmakta. Kendi neslinin önemli gitaristlerinden birisi olarak gösterilen REDZIC, kariyerine Almanya’nın Weimar şehrinde devam etmekte ve dünyanın farklı bölgelerinde düzenli olarak konserler vermektedir.

Verimli geçen etkinlikte REDZIC iki yüksek lisans, iki lisans öğrencisi ile masterclass, diğer gitar öğrencileri ile de uluslararası kariyer, günlük çalışma rutinleri ve teknik çalışmalar konusunda önemli paylaşımlarda bulundu. Öğretim görevlileri Dr. Erkan SÜLÜN ve Ünal DEDE’nin düzenlediği etkinlik sonunda REDZIC, mayıs ayında K.K.T.C.’de gerçekleşecek Uluslararası Gitar Festivali’nde bir resital ve bir masterclass vermek üzere festival programına dahil edildi.

Her geçen yıl daha kapsamlı çalışmalara yer veren YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2016-2017 öğretim yılına yine dolu dolu başladı. Akademik kadrosu ve öğrencileri ile büyüyen müzik bölümü yine yıl içerisinde aktif olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Post Author: Orhan ÖZKILIÇ