Transferin flaş takımı YDÜ!

Anna VAJDA, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, EuroCup Ön Elemleri ve Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi öncesinde transferlerine hız kesmeden devam ediyor.

Transfer çalışmaları ile kadrosunu oluşturmaya ve güçlendirmeye devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın son olarak geçtiğimiz sezon Hatay Büyükşehir Belediyesi forması giyen Anna VAJDA’yı transfer ettiği bildirildi.

Türkiye Ligi’ni Bilen ve Tecrübeli Bir Oyuncu…
Türkiye’de daha önce Fenerbahçe, Samsun Basketbol ve Adana BOTAŞ takımlarında oynayan ve 2015-2016 sezonunda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde Hatay Büyükşehir Belediyesi takımında mücadele eden Anna VAJDA, uzun forvet pozisyonunun başarılı isimleri arasında gösteriliyor. 1983 doğumlu 1,91 boyundaki Anna VAJDA, 2015-2016 Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde 10,9 sayı, 9,7 ribaund, 2,8 asistve 39,7 dakika ortalamaları ile mücadele etti. Türkiye Kadınlar Türkiye Kupası’nda da 4 maçta oynayan Anna Vajda 11,0 sayı, 8,0 ribaund ve 2,5 asist ortalaması ile maç başına 35,5 dakika parkede yer aldı. 2014-2015 sezonunda EuroCup’ta 12,8 sayı, 10,8 ribaund ve 1,0 asist ortalaması ile oynadı.

Murat TÜMER: “Avrupa Kupalarındaki Tecrübesi ile Takımımıza Ligin Yanısıra Eurocup Maçlarında da Güç Verecek Bir Oyuncu ile Anlaştığımız İçin Mutluyuz”
Anna VAJDA transferi ile ilgili açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat TÜMER, “Anna VAJDA, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’ne son derece hakim bir oyuncu. Bunun yanı sıra Avrupa Kupaları tecrübesi de üst düzeyde. Bu sezon oluşturduğumuz yeni organizasyonun ilk yılı olmasına rağmen çok büyük hedefler belirledik. Lig öncesi en büyük hedefimiz EuroCup Ön Elemeleri’nde tur atlamak ve hem EuroCup’ta oynayabilmek hem de lige hızlı ve iddialı bir başlangıç yapmak. Bu hedeflerimize bizi ulaştırabilecek bir oyuncu olduğuna inandığımız Anna VAJDA’yı takımımıza katmaktan mutluyuz. Transferimizin hem kendisine hem de takımımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Bahar ÇAĞLAR, Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, milli oyuncu Bahar ÇAĞLAR ile anlaştı. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Galatasaray Kadın Basketbol Takımı oyuncusu ve Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı’nın değişmez oyuncularından tecrübeli forvet Bahar ÇAĞLAR ile anlaştığı bildirildi. Bahar ÇAĞLAR Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık EYİGÜNGÖR’ün katıldığı törenle kendisini Yakın Doğu Üniversite’li yapan sözleşmeyi imzaladı.

A Milli Takım’ın Vazgeçilmezlerinden
Alt yapılarda giymeye başladığı Türkiye Kadınlar Milli Takımı formasıyla o günlerden itibaren Milli Takım’ın vazgeçilmezlerinden olan 1.90 boyundaki forvet Bahar ÇAĞLAR, 2015-2016 sezonunda Galatasaray forması ile Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde 9.3 sayı, 3.6 ribaund, 2.6 asist, Kadınlar Türkiye Kupası’nda ise 5,7 sayı, 3,7 ribaund ve 1,0 asist ortalamaları ile mücadele etti. 2016 yılı Olimpiyatlar eleme maçlarında da Milli takım formasını terleten Bahar ÇAĞLAR, 6,0 sayı, 5,5 ribaund ve 1,0 asist ortalamaları ile oynadı. EuroBasket 2017 elemelerinde 4 maça çıkan deneyimli oyuncu, sahada bulunduğu 35,1 dakikada 13,5 sayı, 3,0 ribaund ve 2,2 asist ortalamalarını yakaladı. Bahar ÇAĞLAR’ın kariyerinde uzun yıllar formasını giydiği Galatasaray ile kazandığı Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonluklarının yanı sıra EuroLeague ve Eurocup şampiyonlukları da mevcut.

Bahar ÇAĞLAR, ”Yakın Doğu Üniversitesi’ne Borcumu Ödeyeceğim”
A Kadın Milli Takımımız’ın ve Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Bahar ÇAĞLAR’ın imza attıktan sonra bir hayli heyacanlı olduğu gözlendi. Yeni oluşum içinde olan Yakın Doğu Üniversitesi’ne gelmekten son derece mutlu olduğunu söyleyen Bahar ÇAĞLAR, “Yakın Doğu Üniversitesi’nin hedeflerinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Bu nedenle gelen transfer önerisini kabul ettim. Önümüzdeki yıl EuroCup, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası’nda bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Başarılı olarak, bize maddi ve manevi destek veren Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu’na teşekkür etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Işık EYİGÜNGÖR: “Türkiye Kadın Basketbolunun Simge İsimlerinden Biri Olan Bahar ÇAĞLAR ile Anlaştığımız İçin Mutluyuz”
Bahar Çağlar transferi ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık EYİGÜNGÖR, “Bahar ÇAĞLAR Türkiye’de kadın basketbolu denince akla gelen ilk isimlerden. Kariyeri ve yetenekleri tartışılmaz bir oyuncu. Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ve geçtiğimiz sezon uygulanmaya başlanan yeni statüsü ile EuroCup çok zorlu ligler. Bahar yetenekerleri ve tecrübesiyle bu güzel oluşumun kazanacağı başarılara koyacağı maksimum katkı ile kulubümüzün simge isimleri arasına adını yazdıracak. Kendisinin hem saha içinde hem de saha dışındaki lider karakteri ve yapacağı kaptanlık bizim için çok değerli ve önemli olacak. Transferin hem takımımıza hem de kendisine hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Gizem BAŞARAN ile Anlaştı

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen Gizem BAŞARAN ile anlaştığı bildirildi. Gizem BAŞARAN’ın imza törenine Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Murat TÜZÜNKAN ve Çağın KESKİN katıldılar.

Türk Basketbolu’nun Gelecek Vaad Eden En Önemli Uzunları Arasında
Galatasaray alt yapısında yetişen ve profesyonel kariyerine 2011-2012 sezonunda Burhaniye Belediye takımında başlayan 1992 doğumlu genç pivot, Orduspor, Homend Antakya Belediyesi, Mersin Kurtuluş Spor, Mersin Basketbol ve Beşiktaş takımlarında forma giydi. Gizem BAŞARAN, 2015-2016 sezonunda Beşiktaş kadrosunda yer aldı ve EuroCup’ta oynadığı 9 maçta 3 sayı, 2,8 ribaund ve 0,2 asist ortalamaları, Bilyoner.com Kadınlar BasketbolLigi’nde oynadığı 20 maçta 2,4 sayı, 2,1 ribaund, 0,1 asist ortalamaları kaydetti. Aynı sezon Kadınlar Türkiye Kupası’nda 3 maçta mücadele eden Gizem BAŞARAN, 0,7 sayı ve 2,0 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Gizem BAŞARAN: “Hedefim A Milli takım forması”
24 yaşındaki Gizem BAŞARAN, hedeflerinin büyük olduğunu söyledi. “Çok iddialı bir takım olan Yakın Doğu Üniversitesi’ne geldiğim için mutluyum. Galatasaray altyapısında basketbola başladım. Galatasaray’da ilk hocam olan Zafer KALAYCIOĞLU ile yıllar sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde buluşmam benim için çok önemli. Burada gerçek kimliğimi ortaya koyarak, A Kadın Milli Takım formasını giymek için, elimden geleni yapacağım” dedi…

Murat TÜZÜNKAN: “Gizem BAŞARAN takımıza çok faydalı olacak”
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın yeni transferi Gizem BAŞARAN ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Murat TÜZÜNKAN; “Gizem BAŞARAN genç bir yetenek. Takımımızı birbirine uyumlu ve birbirini geliştirebilecek oyuncular ile kuruyoruz. Gizem de oyunu ile bizi güçlendireceğimize inandığımız bir oyuncu. Hedeflerimize ulaşmak konusunda bize yardım edeceğine inanıyoruz. Kendini çok geliştiren bir oyuncu olduğu için bizimle birlikte hedeflerimize yürürken kendini de aynı oranda geliştireceğine inanıyoruz. Türk kadın basketbolunun gelecek vaad eden en önemli uzunlarından Gizem’i transfer etmekten dolayı çok mutluyuz. Transferimizin takımımıza ve kendisine hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Çağın KESKİN: “Kendini ve takımımızı geliştireceğine inandığımız bir transfer yaptık”
İmza töreninde hazır bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Çağın KESKİN; “Genç yetenek Gizem BAŞARAN ile sadece bu sezon değil uzun yıllar çalışmayı umuyoruz. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması ile başarılı maçlar oynayan Gizem, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligindeki ikinci sezonumuzda takımımızın önemli bir parçası olacak. Onun ve diğer oyuncularımızın katkıları ile önümüzdeki sezonu planladığımız yerde tamamlayacağımıza eminim. Kendisine Yakın Doğu Üniversitesi forması altında başarılar diliyorum” dedi.

Desmond LEE, YDÜ’de

Yakın Doğu Üniversitesi basketbol erkek takımı ABD’li basketbolcu Desmond LEE ile anlaşmaya vardı. Çok başarılı bir Kolej kariyerine sahip olan 1.93 boyundaki oyuncu Ekim ayında adamızda olacak.

Kariyeri
• Desmond LEE kolej kariyerinin ilk iki Yılını New Mecsico Junior Colerge de geçirdi. Özellikle 2. Yılında 20.3 sayı ve 5.1 ribaunt ortalaması ile All American Juco leauge 2. En iyi beşine seçildi. Daha sonra NCAA in en büyük kolejlerinden biri olan North Carolaina State Üniversitesine transfer oldu. Burada iki sezonda 64 maça çıktı bunların 19’unda ilk beş başlayarak 6.0 sayı ortalaması tutturdu.

• 2015’te kolejden mezun olan Lee İngiltere Ligi takımlarından Surrey Scorcher takımında da forma giydi.

• 3 sayılık şutlarda yüksek isabet tutturabilen Desmond LEE hem guard hem de forvet pozisyonlarında oynayabiliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi ’nin Yeni Transferi Duygu FIRAT

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’ndan yapılan açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediyesi oyuncusu Duygu FIRAT’ın Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Murat TÜZÜNKAN ve kulüp sponsorlarından Metin KOCABAŞ’ın katıldığı törenle kendisini Yakın Doğu Üniversiteli yapan sözleşmeyi imzaladığı belirtildi.

Uzun Forvet Pozisyonunun Genç Yeteneklerinden…
Fenerbahçe’den Burhaniye Belediye takımına transfer olan 1990 doğumlu uzun forvet Duygu FIRAT, kariyeri boyunca Tarsus Belediye (Adana ASKİ), TED Ankara Kolejliler, OGM Orman Gençlik, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi takımlarında forma giydi. 2012-2013 sezonunda EuroCup’ta TED Ankara Kolejliler formasıyla parkeye çıkan Duygu FIRAT, oynadığı 6 maçta maç başına 22,5 dakika sahada verdiği mücadelede 10,3 sayı, 6,3 ribaund ve 0,8 asist ortalaması kaydetti. 2015-2016 sezonunda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi forması ile 3 sayı, 2 ribaund ve 0.5asist ortalamaları ile mücadele etti. Kadınlar Türkiye Kupası’nda 3 maçta oynayan Duygu FIRAT, 3,0 sayı, 2,0 ribaund ve 0,3 asist ortalaması ile maç başına 12,7 dakika parkede kaldı. U16, U18, U20 ve 3×3 A Milli takımlarında yer alan Duygu FIRAT 111 kez Milli takım formasını terletti.

Duygu FIRAT: “Sezon Sonunda Tüm Hedeflerimize Ulaşacağız”
Yakın Doğu Üniversitesi’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden bünyesine kattığı Duygu FIRAT, sezon sonunda hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. Genç oyuncu Duygu FIRAT sözlerine şöyle başladı, “Basketbol hayatımda şimdiye kadar birçok takımın formasını giydim. Fenerbahçe altyapısından sonra yeniden Zafer KALAYCIOĞLU ile çalışmaktan son derece mutluyum. Ayrıca bu yıl çok yüksek hedefleri olan Yakın Doğu Üniversitesi formasını giyecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Yakın Doğu Üniversitesi’nin şampiyonluk yarışında, benim de payım olursa, çok sevineceğim. Yeni takımımda başarılı olmak için çalışmalara şimdiden başladım. İnşallah sezon sonunda Yakın Doğu Üniversitesi olarak tüm hedeflerimize ulaşırız” dedi.

Murat TÜZÜNKAN: “Transferimizin Takımımıza Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum”
Duygu FIRAT’ın Yakın Doğu ÜniversitesiKadın Basketbol Takımı’na transferi ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat TÜZÜNKAN, “Takım olarak kendimize koyduğumuz hedeflere ulaşmak için çok sıkı çalışıyoruz. Yeni sezonda hedeflerimiz çok büyük ve kadromuzu bu hedeflerimiz doğrultusunda şekillendiriyoruz. Duygu FIRAT, uzun forvet pozisyonunda son derece başarılı ve potansiyeli yüksek bir oyuncu. Takımımıza güç katacak bir ismi daha renklerimize katmış olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Post Author: Orhan ÖZKILIÇ